Zajęcia programu ABC Zdrowego Żywienia dla uczniów szkół podstawowych


Na przełomie października i listopada rozpoczęły się zajęcia trzeciej edycji programu „ABC Zdrowego Żywienia”. W tym roku w zajęciach udział biorą uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych z małych miejscowości skupionych wokół ośrodków akademickich zaangażowanych w projekt. Warsztaty o tematyce żywieniowej prowadzone są w szkołach i w ośrodkach akademickich według opracowanych na potrzeby programu scenariuszy, a uzupełniają je atrakcyjne materiały edukacyjne przygotowane specjalnie dla programu „ABC Zdrowego Żywienia”.

W ośrodku warszawskim w zajęciach biorą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Baboszewie, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim oraz Szkoły Podstawowej w Młochowie. W okolicach Olsztyna – uczniowie Szkoły podstawowej w Rusi oraz Szkoły Podstawowej im. „Gazety Olsztyńskiej” w Dywitach, w Poznaniu Szkoły Podstawowe z Napchania oraz Mrowina.

We Wrocławiu do programu przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 71, Szkoły Podstawowej nr 17 oraz Szkoły Podstawowej nr 63 z Wrocławia oraz Szkoły Podstawowej w Psarach, a w Lublinie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej oraz z Zespołu Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Trawnikach. Zajęcia organizowane są również w Krakowie – biorą w nich udział dzieci ze Szkół Podstawowych w Brzesku i Rząsce oraz w Trójmieście – dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 83 w Gdańsku, Morskiej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, Szkoły Podstawowej nr 17 im. wiceadm. Józefa Unruga w Gdyni oraz Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku.

W Programie ABC Zdrowego Żywienia biorą również udział dzieci z Białej Podlaskiej – ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie oraz z Zespołu Placówek Oświatowych im. Kornela Makuszyńskiego w Piszacu.

W sumie w programie uczestniczą dwadzieścia trzy szkoły i 1700 dzieci.