Owoce i warzywa jako alternatywa dla słodyczy


shutterstock_321864554 (1)

W trakcie warsztatów uczestnicy pogłębią wiedzę o znaczeniu spożycia owoców i warzyw dla prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania organizmu. Poznają również korzyści wynikające ze spożycia owoców i warzyw jako alternatywy dla słodyczy.

W trakcie zajęć praktycznych uczestnicy poprzez „zabawę naukową” zapoznają się z walorami zdrowotnymi oraz wartością odżywczą owoców i warzyw, różnorodnymi formami w jakich mogą być one spożywane oraz poszerzą umiejętność opisywania cech sensorycznych różnych owoców i warzyw. Wezmą także udział w rozpoznawaniu owoców i warzyw z wykluczeniem zmysłu wzroku, bazując wyłącznie na wrażeniach dotykowych oraz pamięci sensorycznej opartej o doświadczenia związane ze znajomością produktów. Na zakończenie spotkania, uczniowie według własnego pomysłu, przygotują kolorowe, smaczne i zdrowe koreczki owocowo-warzywne, będące alternatywą dla słodyczy.

Owoce i warzywa jako alternatywa dla słodyczy

W trakcie warsztatów uczestnicy pogłębią wiedzę o znaczeniu spożycia owoców i warzyw dla prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania organizmu.

Kliknij i dowiedz się więcej


Mleko i ryby – dlaczego są ważne w diecie

W trakcie zajęć uczestnicy poznają znaczenie prawidłowych wyborów żywieniowych.

Kliknij i dowiedz się więcej


Higiena w kuchni to podstawa

W trakcie zajęć przedstawimy uczestnikom podstawowe zasady przestrzegania higieny osobistej i higienicznego przygotowywania posiłków w warunkach domowych.

Kliknij i dowiedz się więcej


Czym ugasić pragnienie

W trakcie zajęć uczestnicy poznają rolę napojów w diecie i prawidłowym żywieniu.

Kliknij i dowiedz się więcejCzy odżywiasz się prawidłowo? Tajemnice antropometrii

Nasze zajęcia to zachęta do codziennego wdrażania zasad prozdrowotnego stylu życia.

Kliknij i dowiedz się więcej