Czy odżywiasz się prawidłowo? Tajemnice antropometrii


shutterstock_153019688Znajomość zasad zdrowego stylu życia, w tym także umiejętność kontroli masy ciała, obwodu talii czy ciśnienia tętniczego jest niezbędna dla prawidłowego wzrostu i rozwoju, a także zdrowia. Na warsztatach uczestnicy poznają podstawowe przyrządy służące do oceny rozmiarów ciała oraz dowiedzą się, jak oceniać i kontrolować rozmiar swojego ciała. Wspólnie przeprowadzimy podstawowe pomiary antropometryczne (masę ciała, wysokość, obwód talii), zmierzymy ciśnienie tętnicze i siłę mięśni przedramienia. Uczestnicy dowiedzą się ponadto, jakie produkty powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie i wspólnie z prowadzącymi ułożą Piramidę Zdrowego Żywienia. W czasie zajęć odpowiemy na pytanie czy potrzebna jest codzienna aktywność fizyczna i dlaczego trzeba ograniczać czas spędzany przed ekranem (telewizora, tableta, telefonu, komputera). Wspólnie zastanowimy się jak z sukcesem zmienić przyzwyczajenia oraz wprowadzić zmiany w stylu życia.

Owoce i warzywa jako alternatywa dla słodyczy

W trakcie warsztatów uczestnicy pogłębią wiedzę o znaczeniu spożycia owoców i warzyw dla prawidłowego rozwoju oraz funkcjonowania organizmu.

Kliknij i dowiedz się więcej


Mleko i ryby – dlaczego są ważne w diecie

W trakcie zajęć uczestnicy poznają znaczenie prawidłowych wyborów żywieniowych.

Kliknij i dowiedz się więcej


Higiena w kuchni to podstawa

W trakcie zajęć przedstawimy uczestnikom podstawowe zasady przestrzegania higieny osobistej i higienicznego przygotowywania posiłków w warunkach domowych.

Kliknij i dowiedz się więcej


Czym ugasić pragnienie

W trakcie zajęć uczestnicy poznają rolę napojów w diecie i prawidłowym żywieniu.

Kliknij i dowiedz się więcejCzy odżywiasz się prawidłowo? Tajemnice antropometrii

Nasze zajęcia to zachęta do codziennego wdrażania zasad prozdrowotnego stylu życia.

Kliknij i dowiedz się więcej