Zdrowa Apka


Dla uczniów, którzy w przyjemny sposób chcą poznać wartość odżywczą żywności, przygotowaliśmy grę zręcznościową dostępną w formie aplikacji mobilnej. Grę Zdrowa Apka od 12 października można pobrać w sklepach Google Play i App Store.

Podręcznik metodyczny Programu ABC Zdrowego Żywienia dla nauczycieli


W ramach działań ogólnopolskiego programu edukacyjno-badawczego ABC Zdrowego Żywienia, których celem jest podniesienie świadomości żywieniowej wśród dzieci, a przede wszystkim kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, wykładowcy Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW przygotowali propozycję zajęć edukacyjnych w formie podręcznika metodycznego. Materiały dostosowane są do percepcji dzieci klas wczesnoszkolnych i stanowią wiarygodne źródło informacji do wykorzystania w czasie lekcji lub warsztatów z zakresu zasad prawidłowego żywienia, właściwego wyboru produktów spożywczych oraz ich znaczenia dla zdrowia, prawidłowego wzrostu i rozwoju. Podręcznik wraz z zeszytem ćwiczeń oraz uzupełniających prezentacji dostępny jest na stronie Programu ABZ Zdrowego Żywienia w sekcji „Materiały”.

Kliknij tutaj aby pobrać pliki

 

Zajęcia podtrzymujące efekty edukacji żywieniowej


W nowym roku szkolnym 2018/2019 w wybranych szkołach biorących udział w warsztatach Programu ABC Zdrowego Żywienia przeprowadzone zostały ostatnie z cyklu zajęcia dla dzieci klas drugich i trzecich poświęcone zasadom prawidłowego odżywiania się. Ich celem było podtrzymanie efektów edukacji prowadzonej w poprzednim roku szkolnym w ramach cyklu pięciu warsztatów. Tym samym zakończyły się działania edukacyjne III edycji Programu ABC Zdrowego Żywienia.

Zajęcia programu ABC Zdrowego Żywienia dla uczniów szkół podstawowych


Na przełomie października i listopada rozpoczęły się zajęcia trzeciej edycji programu „ABC Zdrowego Żywienia”. W tym roku w zajęciach udział biorą uczniowie klas drugich i trzecich szkół podstawowych z małych miejscowości skupionych wokół ośrodków akademickich zaangażowanych w projekt. Warsztaty o tematyce żywieniowej prowadzone są w szkołach i w ośrodkach akademickich według opracowanych na potrzeby programu scenariuszy, a uzupełniają je atrakcyjne materiały edukacyjne przygotowane specjalnie dla programu „ABC Zdrowego Żywienia”.

W ośrodku warszawskim w zajęciach biorą udział dzieci ze Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Baboszewie, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 6 im. Szarych Szeregów w Grodzisku Mazowieckim oraz Szkoły Podstawowej w Młochowie. W okolicach Olsztyna – uczniowie Szkoły podstawowej w Rusi oraz Szkoły Podstawowej im. „Gazety Olsztyńskiej” w Dywitach, w Poznaniu Szkoły Podstawowe z Napchania oraz Mrowina.

We Wrocławiu do programu przystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 71, Szkoły Podstawowej nr 17 oraz Szkoły Podstawowej nr 63 z Wrocławia oraz Szkoły Podstawowej w Psarach, a w Lublinie uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Poniatowej oraz z Zespołu Placówek Oświatowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Trawnikach. Zajęcia organizowane są również w Krakowie – biorą w nich udział dzieci ze Szkół Podstawowych w Brzesku i Rząsce oraz w Trójmieście – dla uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 83 w Gdańsku, Morskiej Szkoły Podstawowej w Gdańsku, Szkoły Podstawowej nr 17 im. wiceadm. Józefa Unruga w Gdyni oraz Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku.

W Programie ABC Zdrowego Żywienia biorą również udział dzieci z Białej Podlaskiej – ze Szkoły Podstawowej im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ciciborze Dużym, Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Konstantynowie oraz z Zespołu Placówek Oświatowych im. Kornela Makuszyńskiego w Piszacu.

W sumie w programie uczestniczą dwadzieścia trzy szkoły i 1700 dzieci.